Motocykle Aprilia - testy, opinie, dane techniczne, zdjęcia - Motocyklizm.pl

Aprilia Pegaso 650

czwartek, 23 grudzień 2010 19:46 Opublikowano w Aprilia

Pegaso 650

Aprilie Pegaso 650 możemy nazwać motocyklem turystyczno-terenowym . Motocykl jest związany z terenem , szutrem oraz podmiejskimi wypadami np. nad jeziorko. Aprilia ma wysokie zawieszenie które nadaje się do podróżowania po bezdrożach , wyglądem nawiązuje do enduro. Motocykl budową i charakterystyka bardzo przypomina swojego brata Bmw F650.Tym endurakiem możemy wyjeżdżać w dłuższe trasy oraz wycieczki , napewno was niezawiedzie gdyż ten motocykl został zaprojektowany z myślą o turystyce . Bardzo wygodnie się podróżuje na tym motocyklu nawet pasażerowi już nie mówiąc o bardzo komfortowej pozycji kierowcy.


 

Aprilia RSV 1000

czwartek, 23 grudzień 2010 18:10 Opublikowano w Aprilia

Aprilia RSV 1000

Jeden z najlepszych włoskich sportowych motocykli to właśnie Aprilia RSV 1000R . Motocykl jest wyposażony w silnik V-twin co jest największym atutem tego motocykla. Ten motocykl to istny szatan na którym można poszaleć. Aprilia ma bardzo wysoko ułożony moment obrotowy, co daje bardzo szybkie przyspieszenie i można dać jej za to plus , ale kosztem tego ma niską moc dla tego jego prędkość maksymalna różni się z innymi litrami.Aluminiowa rama jest lżejsza niż w wersji Mille co daje że jest o 0,6 kg mniej waży.Posiada zawieszenie Ohlins , układ hamulcowy Brembo,obręcze kół - aluminiowe w modelu Factory ,antypoślizgowe wyścigowe siedzenie kierowcy .Poza wyżej wymienionymi różnicami RSV 1000 R nie odróżnia się od RSV 1000 R Factory.

 

 

Aprilia RS 50

sobota, 25 grudzień 2010 18:52 Opublikowano w Aprilia

Aprilia rs 50

O Aprilii RS 50 marzył niejeden młody motocyklista. Ten motorower wygląda na ścigacz o dużo większej pojemności , lecz to tylko 50cc ale też nie jest słabe. Aprilia posiada silnik chłodzony cieczą o pojemności 50cc . RS jest bardzo zrywna i dynamiczna jak na tą pojemność. Odblokowana wersja tego motoroweru może zaskoczyć niejednych nie zwracających uwagi na tego mini-ścigacza.Aprilia charakteryzuje się różnymi malowaniami nawiązującymi do braci ścigających się po torze. Ten dwusuwowy ścigacz jest w sam raz dla osób posiadających kartę motorowerową lub zaczynających swoja przygodę motocyklową.

 

 

Aprilia RS 125

piątek, 24 grudzień 2010 19:41 Opublikowano w Aprilia

Aprilia Rs 125

Aprilia RS 125 to motocykl o zacięciach sportowych. Pomimo małej pojemności 125cm3 jest bardzo mocny gdyż posiada 34KM w stosunku do niewielkiej masy daje nam to drapieżnika. Aprilia posiada dwusuwowy silnik i jest chłodzony cieczą . Jest najbardziej popularny wśród młodych motocyklistów którzy marzą o ściganiu się.To ona właśnie sprawia, że Aprilia jest dużo popularniejsza od konkurencji. Oprócz mocy do tego motocykla przyciąga wygląd rasowego ścigacza, na którym chciałby się przejechać niejeden młody motocyklista.

 

 

Aprilia Mana 850

piątek, 24 grudzień 2010 19:04 Opublikowano w Aprilia

Aprilia Mana 850

Aprilia Mana 850 to klasyczny naked-bike. Aprilia jest napędzana 2 cylindrowym silnikiem o pojemności 893cm3 który posiada moc 75KM . Mana jest chłodzona cieczą , z przodu posiada okrągło lampę jak wiekszość naked-bike i armotyzatory upside-down. Motocykl posiada możliwość sekwencyjnej i automatycznej zmiany biegów. W trybie sekwencyjnej zmiany biegów biegi możemy zmieniać wajchą a także mamy możliwość przyciskiem przy kierownicy . W trybie automatycznym możemy wybrać tryby Touring , Sport ,Rain (Turystyczny , sportowy , deszczowy).Zbiornik paliwa znajduje się w tylnej części motocykla i pomieści 15 litrów paliwa. W tradycyjnym zbiorniku znajduje się schowek , możemy tam schować np. kask. Aprilia może być także zaopatrzona w system ABS.