7 wskazówek - Blokady w skuterach

wtorek, 06 listopad 2012 20:57 Opublikowano w Porady

skuter yamaha aerox

Czasami osiągi naszego skutera stają się nudne i szukamy sposobu aby je trochę "zwiększyć". Nie jest to takie trudne jak nam się wydaje , a tym zabiegiem możemy zyskać na  prędkości maksymalnej , jak i przyspieszeniu.Skuter najczęściej posiada blokady w tłumiku oraz w przekładni pomiędzy wariatorem , a przeciw talerzem. Jednak nie powinniśmy dokonywać takich zabiegów, gdyż skuter nie jest przystosowany do rozwijania większych prędkości.W poniższej części naszego artykułu znajdziecie 7 wskazówek na temat znajdowania się blokad w skuterze.
 

  • Między wariatorem a przeciw talerzem dość często można spotkać tuleje dystansową , która ogranicza prędkość maksymalną skutera.


  • Moduł zapłonowy - ogranicza obroty silnika , odblokowywanie polega na wymianie modułu na odblokowany.


  • W tłumiku dość często zastosowana jest tuleja żwężająca średnicę tłumika , odblokowywanie polega na wyciągnięciu tejże tulejii.


  • Mała dysza w gaźniku - powoduje mały przepływa paliwa a zatem mniejsze osiągi , odblokowywanie polega na wymianę dyszy na większą.


  • Zwężka w króćcu ssącym - odblokowywanie polega na wymianie króćców ssących na te bez zwężki.


  • Filtr paliwa -odblokowywanie polega na wymiana oryginalnego filtra paliwa na większy , który zwiększa przepustowość paliwa.


  • Filtr powietrza - Odblokowywanie polega na wyjęciu  rurki z filtra powietrza , która powoduje zmniejszenie ilości powietrza wpadającego filtra .


Pamiętajmy jednak że odblokowywanie motoroweru i zwiększanie jego osiągów prowadzi do zmian prawnych. Jeśli motorower przekracza prędkość maksymalną 45km/h staje się motocyklem. Dlatego nie powinno się dokonywać zmian w osiągach skutera. Do tego jeśli policja złapie nas na przekroczeniu dozwolonej prędkości dla motorowerów może zatrzymać dowód rejestracyjny i nałożyć na nas mandat karny.


Trzeba się liczyć z tym że takie zabiegi sprawiają większe zużycie paliwa.

 

skuter yamaha aerox