Czy wyprzedzanie w korku jest dozwolone?

wtorek, 30 październik 2012 20:05 Opublikowano w Porady

wyprzedzanie w korku motocyklem

Jazda w korku między samochodami jest zupełnie legalna. Po co mamy stać w korku , skoro bezproblemu możemy wyprzedzić stojące samochody i nie tworzyć jeszcze większego "korku". Pamiętajmy jednak aby ten manewr wykonać bezpiecznie, gdyż nie jesteśmy  w stanie przewidzieć zachowań kierowców samochodów , którzy mogą zmienić pas w dowolnej chwili lub poprostu otworzyć drzwi. Okazuje się że jazda między samochodami w korku jest bezpieczniejsza niż samo stanie  w korku.

 

 

Odnotowano to w USA gdzie , jazda między samochodami jest zabroniona i właśnie tam zginęło wiele motocyklistów podczas stania w korku na których najeżdżały samochody osobowe.

Wiele kierowców samochodów nie wie o tym że motocykliści mogą poruszać się w korkach i często zajeżdżają lub blokują nim drogę. Poprostu nie okazują nim szacunku i zrozumienia , którego na polskich drogach wiele brakuje.

Jadąc środkiem jezdni między samochodami , powinniśmy jechać z prędkością nieprzekraczającą 25km/h i zachować szczególną ostrożność.

Aby uświadomić kierowców samochodów o prawach motocyklistów , powinna w całym kraju występować akcja taka jak w Krakowie: "Miejsca wystarczy dla wszystkich".

Najważniejsze na drodze jest szacunek i zrozumienie, powinniśmy także my go dużo okazywać na drodze , nawet nie respektującym nas kierowcą samochodów , aby zaczęli także nas szanować i traktować jak "ludzi" a nie dawców.

 

 

wyprzedzanie w korku motocyklem