MEMENTO MORI KUNIÓW 2012 - Relacja, Galeria, Film

poniedziałek, 10 wrzesień 2012 07:58 Opublikowano w Wiadomości

kuniów memento mori 2012

9 września 2012 roku do Kuniowa (woj.opolskie) zjechali się motocykliści z całej polski by uczcić pamięć swoich kolegów. Memento Mori (Pamiętaj o śmierci) - to nie tylko msza święta za zmarłych kolegów motocyklistów ale także spotkanie , w którym można sobie porozmawiać ,powspominać, zjeść kiełbaskę i posłuchać koncertów. Msza święta była odprawiana przez księdza motocyklistę , następnie odbyło się poświęcenie motocykli . Po zakończeniu mszy św. motocykliści ustawili się do parady , która przebiegała przez następne miejscowości: Kuniów, Bazany, Borkowice, Krasków, Kluczbork.

 

 

To już 7 raz motocykliści spotkali się w Kuniowie . Pierwsze Memento Mori odbyło się w 2005 roku , od tamtej pory nabiera coraz większej popularności i liczy coraz większą frekwencję.

Zapytaliśmy kilku motocyklistów , co sądzą o takim spotkaniu , które odbywa się co roku w Kuniowie:

Adam: Co roku przyjeżdżam do Kuniowa , aby uczestniczyć w mszy świętej za naszych kolegów. Uważam że jest to potrzebne , aby wspomnieć naszych znajomych , którzy odeszli już z tego świata.

Michał: Jestem tutaj pierwszy raz, znajomi namówili mnie abym pojechał z nimi do Kuniowa. Co mogę powiedzieć jest super , wszystko świetnie zorganizowane , panuje świetna atmosfera. Jest to dobry czas aby wspomnieć kolegów. Napewno pojawię się tutaj za rok.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii poniżej:

http://www.motocyklizm.pl/index.php/galeria/gallery/8  <<<<<<<<<<<< Zdjęcia