Wiosenne nowości w gamie produktów motocyklowych Castrol

środa, 18 kwiecień 2012 13:20 Opublikowano w Wiadomości

castro olej

Wraz z początkiem nowego sezonu motocyklowego Castrol wprowadza nowe oleje i produkty specjalne do motocykli.Nowością jest półsyntetyczny olej do skuterów z silnikami dwusuwowymi, charakteryzujący się znakomitą czystością spalania – Act>Evo Scooter 2T, który zastąpił oferowany do tej pory Act>Evo X-Tra Scooter 2T. Nowy produkt zawiera formułę Heat Protection Molecules, która zwalcza niebezpieczne wysokotemperaturowe depozyty, tworzące się podczas spalania mieszanki w wysokich temperaturach, występujących w warunkach eksploatacji zarówno na dłuższych odcinkach jazdy, jak i w cyklu miejskim.

 

 

Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że jego motocykl jest w pełni chroniony podczas każdych warunków jazdy.

Nowością jest również wprowadzenie nowej technologii Active Protection Molecules (APM) do oleju dla 4-suwów – Act>Evo 4T 20W-40 oraz nowe opakowanie tego produktu.  Formulacja APM tworzy nieprzerwaną warstwę ochronną zmniejszając zużycie aż do 70%, w porównaniu do innych olejów motocyklowych spełniających normę JASO MA-2, testowanych według standardowego testu zużyciowego ASTM. Castrol Act>Evo 4T 20W-40 pozwala zredukować poślizg sprzęgła, a także zminimalizować zjawisko pittingu przekładni skrzyni biegów i może być stosowany we wszystkich nowoczesnych 4-suwowych motocyklach i skuterach, w których wymagane jest spełnienie wymagań API SJ i JASO MA-2.

Zmienił się także wygląd opakowań produktów specjalnych.  Nowa kolorystyka bazująca na odcieniach złota i czerwieni oraz wygląd etykiety mają za zadanie pomóc użytkownikowi wybrać odpowiedni produkt. Jeżeli stosowanie środka smarnego tego wymaga, opakowania zostały wyposażone w specjalną zakrętkę ułatwiającą jego aplikację.

Oferta produktów specjalnych do motocykli obejmuje m.in.: płyny hamulcowe, preparaty do łańcucha, płyny do amortyzatorów i przekładni, środki do wypierania wilgoci, usuwania osadów i czyszczenia powierzchni metalowych.

Nowe produkty pojawiły się na rynku w kwietniu i sukcesywnie będą zastępować oferowane do tej pory.

 

castro olej 2t