Suzuki wprowadza do sprzedaży e-Let’s elektryczny skuter z odłączanym akumulatorem

piątek, 16 grudzień 2011 20:56 Opublikowano w Wiadomości

Suzuki Motor Corporation na początku roku 2012 wprowadzi na rynek japoński elektryczny skuter e-Let’s. Jednoślad zapewni większą użyteczność dzięki odłączanemu akumulatorowi, a jednocześnie zachowa przyjazny charakter typowy dla pojazdu napędzanego silnikiem o pojemności 50cm3. Skuter zadebiutuje 9 stycznia 2012 roku.Powstały na podstawie cenionego za przyjazny dla użytkownika charakter modelu Let’s4 Basket z silnikiem 50cm3 e-Let’s łączy wydajność silnika z funkcją regeneracyjnego hamowania i akumulatorem litowo-jonowym.

 

 

Oprócz typowych dla skutera elektrycznego równego przyspieszania i zwinności jest także aż o 2 kg lżejszy*1 od swojego poprzednika. Warto zwrócić również uwagę, że e-Let’s to skuter ekologiczny, który zapewnia niski poziom hałasu i wibracji oraz zerową emisję spalin.


Litowo-jonowy akumulator wyposażony jest we wbudowany system zarządzania (Battery Management Unit, BMU) monitorujący poziom naładowania. W celu naładowania akumulator można odłączyć – jedno ładowanie zajmuje około czterech i zapewnia skuterowi zasięg około 30 km.

W schowku pod kanapą można umieścić prostownik lub drugi akumulator, co ułatwia ładowanie poza domem. Można także zwiększyć zasięg skutera poprzez zastąpienie zużytego akumulatora naładowanym.

Oprócz podstawowej wersji e-Let’s wyposażonej w akumulator i prostownik dostępna jest wersja e-Let’s W z zapasowym akumulatorem.

W ramach przygotowań do zeroemisyjnego społeczeństwa przyszłości Suzuki pracuje na ograniczeniem emisji CO2, projektując pojazdy nowej generacji (elektryczne i wyposażone w ogniwo paliwowe), takie jak zapewniający radość z jazdy skuter e-Let’s.

*1: Nie obejmuje wagi prostownika.