Zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu

niedziela, 19 czerwiec 2011 18:51 Opublikowano w Wiadomości

Red bull x-fighters Poznań

Zawody Red Bull X-Fighters zmieniają lokalizację - rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Poznaniu 6 sierpnia 2011 r. Będzie to piąty przystanek tegorocznej światowej serii, który miał się pierwotnie odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 20 czerwca.Decyzja o zmianie miejsca Red Bull X-Fighters jest wynikiem opóźnień w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

 

 

Obiekt, którego oddanie przewidziane było na koniec czerwca b.r., nie będzie gotowy na rozegranie zawodów w planowanym terminie. Red Bull X-Fighters miały być pierwszym wydarzeniem sportowym odbywającym się na Stadionie Narodowym na chwilę przed oficjalną ceremonią jego otwarcia.

Nowa lokalizacja polskiego przystanku Red Bull X-Fighters to Stadion Miejski w Poznaniu - pierwszy w Polsce gotowy obiekt na UEFA EURO 2012. Poznański stadion, to obiekt klasy Elite mogący pomieścić 43 000 widzów. Od września zeszłego roku stadion odwiedziło prawie 700 tysięcy osób. Z powodzeniem zorganizowano tu koncert Stinga oraz rozegrano mecze Ligi Europejskiej i polskiej Ekstraklasy.

Zawody Red Bull X-Fighters odbędą się w Polsce po raz drugi - w roku 2008 zostały rozegrane jako Wielkie Sportowe Pożegnanie Stadionu X-lecia. Będą piątym przystankiem międzynarodowej serii najważniejszych na świecie zawodów freestyle motocross (FMX).
Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu - w cenie od 119 zł do 199 zł dostępne będą w sprzedaży 20 czerwca 2011 r. - szczegóły na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com.

 

Red Bull X-fighters 2011