Kawasaki zaprezentuje model Z1000 2014 już 5 listopada!

sobota, 02 listopad 2013 09:06 Opublikowano w Nowości rynkowe

kawasaki z1000 2014Kawasaki zaprezentuje nowego Z1000 „następnej generacji” podczas targów EICMA w Mediolanie. Od czasu wprowadzenia w 2003 roku, model Z1000 został uznany punktem odniesienia w segmencie motocykli SUPERNAKED. 5 listopada, podczas zbliżających się targów motocyklowych EICMA w Mediolanie, Kawasaki zaprezentuje nowy, ekscytujący modeli z rodziny Z1000.


Odzwierciedlający nową, radykalną filozofię projektowania przyjętą po raz pierwszy w cieszącym się ogromną popularnością modelu Z800, Kawasaki Z1000 jest wynikiem unikalnego podejścia zwanego „Sugomi” tworząc maszynę o namacalnej energii oraz wyglądem nawiązującym do drapieżnego zwierzęcia polującego na swoją zdobycz.

Wykorzystując inspirację mrocznego widma polującej pantery, podejście „Sugomi” zaowocowało pojazdem którego wygląd wskazuje na ekstremalny potencjał i pełną gotowość do ataku. Z1000 koncentruje się na swojej zdobyczy, nisko przyczajone ciało napina mięśnie w oczekiwaniu na właściwy moment do startu.

Zamiast być po prostu „najszybszym” czy „najmocniejszym”, nowy Z1000 koncentruje się na ogólnych emocjach związanych z jazdą. Namacalne uczucie kontroli nad pojazdem oraz starannie dobrana równowaga pomiędzy wybitnym silnikiem oraz dynamiką zawieszenia dowodzi, że tylko Kawasaki, twórca kategorii SUPERNAKED, rozumie potrzeby klienta z tego segmentu.

Szef Działu Projektowania motocykli Kawasaki, Keishi Fukumoto, komentuje, że nowy Z1000 gwarantuje lepsze osiągi w połączeniu z nieuchwytnymi i trudnymi do zdobycia w innych maszynach emocjami.

    „Byliśmy zachwyceni będąc poproszonym o rozpoczęcie projektowania nowego Z1000 „od zera”. Mieliśmy stworzyć pojazd SUPERNAKED który odzwierciedla pasję oraz emocje kierowcy zainteresowanego tą klasą motocykli wraz z wyrafinowaną mieszanką niepowtarzalnego ducha Kawasaki i odważnego projektu „Sugomi.
    Z punktu widzenia stylistyki przyjęliśmy stanowisko aby osiągnąć i przemycić wygląd oraz czucie przyczajonego drapieżnika gotowego do skoku. W połączeniu z najwyższą technologią oraz udoskonalonymi osiągami, to wszystko sprawia że wizerunek Z1000 jako lidera klasy SUPERNAKED jest niepodważalny".

Od Importera:
Nowy Z1000, wraz z pozostałymi znaczącymi nowościami 2014, zostanie zaprezentowany podczas Konferencji Prasowej na targach EICMA w Mediolanie na stoisku Kawasaki (Hala 5) we wtorek, 5 listopada o godzinie 10:30.

Sugomi: japońskie słowo „Sugomi” opisuje intensywną aurę lub energię wydatkowaną przez osobę lub przedmiot której ogrom i czucie jest odbierane przez widza. Ktoś lub coś posiadające „Sugomi” budzi respekt, pozostawia niezatarte wrażenie, jest nastroszonej postury i wzbudza respekt.

 

źródło: kawasaki.pl