Kawasaki zdobywa Mistrzostwo Świata WSS

poniedziałek, 24 wrzesień 2012 19:28 Opublikowano w MotoGP

kawasaki zdobywa mistrzostwo świata

23 września na torze Portimao w Portugalii Kenan Sofuoglu po raz kolejny zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie Supersport. Tym razem na Kawasaki ZX-6R!Przed wyścigiem na portugalskim torze Portimao furtka do tytułu Mistrza Świata była ciągle otwarta. Przewaga punktowa Kenana Sofuolgu nie była na tyle wysoka aby gwarantowała sukces, jednak ukończenie wyścigu w pierwszej czwórce dawało zawodnikowi z Turcji tytuł Mistrza Świata. Pomimo ostrożnej jazdy Sofuoglu nie odpuścił walki o podium i do mety dojechał na drugiej pozycji wyraźnie przyciskając w końcówce wyścigu.

 

Zdobywając swój trzeci tytuł, Sofuoglu został najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii World Supersport i jest drugim zawodnikiem obok Andrew Pitta, który dokonał tego na Kawasaki.
Statystyki mówia same za siebie. Sofuoglu zdobył trzy tytuły Mistrza Świata (2007, 2010 i 2012). W 68 wyścigach stawał 48 razy na podium a 21razy stawał na najwyższym.

Kenan Sofuoglu: “Wiedzieliśmy, że nie musimy jechać do Portugalii po zwycięstwo aby wygrać tytuł. Mieliśmy kilka problemów technicznych dzień wcześniej ale przed i w czasie wyścigu byliśmy naprawdę w dobrej formie i gdybym nie popełnij kilku prostych błędów mógłbym nawet wygrać. Podczas wyścigu kilkakrotnie przychodziła mi do głowy myśl, że za chwilę mogę być Mistrzem Świata. Ta myśl powstrzymywała mnie od podjęcia większego ryzyka. Dlatego też byłem bardzo ostrożny, zwłaszcza na ostatnim okrążeniu nie atakowałem Cluzela. To wspaniałe uczucie zdobyć tytuł z Kawasaki ale nie był to łatwy sezon z powodu mojej kontuzji kolana. Wielkie dzięki dla całej ekipy Kawasaki i Lorenzini za danie mi szansy zdobycia tytułu w ich szeregach. Czuję się bardzo szczęśliwy odwdzięczając się za to i przywożąc na metę tytuł Mistrza już w pierwszym sezonie.”

 

kawasaki zdobywa mistrzostwo świata

 

 

kawasaki zdobywa mistrzostwo świata

Źródło:Kawasaki.pl