MotoXtreme 3 – najlepsze zawody na sportowy debiut!

poniedziałek, 11 marzec 2013 14:20 Opublikowano w MotoCross

Jarper MotoXtreme 3Już niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia zawodów motocyklowych MotoXtreme 3 - największej tego typu imprezy na Mazowszu. Imprezy, w której udział wezmą najlepsi zawodnicy z całej Polski, ale również ... a może przede wszystkim, imprezy zaplanowanej z myślą o amatorach motocyklowego off-roadu. Nie startowałeś jeszcze w zawodach? Najlepiej swoich sił spróbować na MotoXtreme!

 


16 i 17 marca do Góry Kalwarii (k. Warszawy) zjadą najlepsi zawodnicy ścigający się w formule Cross Country. Wezmą oni udział w zawodach z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Jednak dla wielu miłośników motocyklowego ścigania nie mniej ważną informacją jest, iż podczas weekendu MotoXtreme 3 odbędą się również 1 i 2 runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.


Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego, to świetna okazja, dla wszystkich zapaleńców motocyklowego off-roadu, aby sprawdzić się w rywalizacji z innymi miłośnikami tego pięknego sportu. Aby wziąć udział w zawodach Cross Country podczas MotoXtreme 3 nie trzeba mieć doświadczenia sportowego. Konieczny jest jedynie kask i motocykl, czyli elementy podstawowe. Nie trzeba mieć licencji, ani badań, ponieważ wszystko będzie można uzyskać na miejscu. Wystarczą chęci!


Organizator zawodów przygotował klasy HOBBY i KOBIET. Zawodnicy, którzy wystartują w tych klasach będą ścigać się między sobą (harmonogram zawodów przewiduje osobny bieg dla klas Kobiet, Hobby i Junior 85) przez czas 45 minut. Trasa będzie łatwiejsza niż ta przygotowana z myślą o Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski.
Wszystkie najważniejsze informacje odnośnie startu zawodników bez doświadczenia można znaleźć tutaj w specjalnym poradniku dla początkujących przygotowanym przez organizatora: http://www.xracingteam.pl/index.php/garaz/71-jak-wystartowac-w-zawodach-motoxtreme-3  

Więcej informacji na stronach www.xracingteam.pl oraz www.motoxtreme.pl.

 

motoxtreme 3 góra kalwarii