XI Zlot Gwiaździsty "Jasna Góra 2014"

środa, 29 styczeń 2014 15:37 Opublikowano w Wiadomości

XI Zlot Gwiaździsty Jasna Góra 2014Radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbędzie się w dniach 12 – 13 kwietnia 2014 roku. Podczas zlotu, tak jak każdego roku, będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla Polaków, którzy pozostali na Kresach Rzeczypospolitej. Organizatorzy proszą   również o przywiezienie zabawek dla dzieci z sierocińców na Kresach Rzeczypospolitej.

 

Rozpoczynamy w sobotę 12 kwietnia:

  •     18:00 - spotkanie motocyklowe w sali O. Kordeckiego,
  •     21:00 - Apel Jasnogórski motocyklistów.

W Niedzielę Palmową (13 kwietnia):

od świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej, przed Sanktuarium Ojca Pio:

  •     10:00 - wyruszamy paradą do Jasnej Góry,
  •     12:00 - tradycyjna Msza Święta na Jasnogórskich Błoniach.

Gościem Jasnogórskiego Zlotu będzie Maciej Wróblewski - (Zaszum nam Polsko)

Zlotowi patronują: ks. abp. Wacław Depo i przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski.

UWAGA OSZUŚCI !!!

Po prowokacjach Pana Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka (SLD) w roku 2012 - kiedy zmuszeni byliśmy przenieść Zlot Jasnogórski do Sanktuarium w Gietrzwałdzie i w roku 2013 kiedy musieliśmy zmienić termin Zlotu, w tym roku obserwujemy kolejną prowokację. To samo środowisko rozpowszechnia „informację" jakoby zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze „Jasna Góra 2014", miał się odbyć w święto Wielkanocy. Przestrzegam przed oszustami, którzy podszywając się pod nasze Stowarzyszenie, próbują Was oszukać.

XI Zlot Gwiaździsty Jasna Góra 2014

Historia Zlotu Gwiaździsty:

W dniu 23 czerwca 2003 roku, jadąc motocyklem z Warszawy do Białegostoku, w okolicy wsi Wola Rasztowska, uległem ciężkiemu wypadkowi. Uderzyłem w wyjeżdżający z bocznej drogi (ul. Warszawska) samochód osobowy. Jechałem szybko. Nie spodziewałem się, że nadjeżdżający samochód się nie zatrzyma. Pękła szklanka. Tyle zapamiętałem.

Obudziłem się w szpitalu. Po kilku dniach wróciła pamięć, a po tygodniu opuściłem szpital. Okazało się, że jestem mocno poobijany, ale w jednym kawałku, żadnych złamań. Z motocykla pozostała kupa złomu.

W rozmowie z Księdzem Zdzisławem Peszkowskim powiedziałem że jak tylko zacznę chodzić bez pomocy kul, pójdę piechotą na Jasną Górę, aby podziękować Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, za dar życia, bowiem nie można w sposób logiczny wytłumaczyć tego wypadku. Duża szybkość i praktycznie bez hamowania - wyjście z tego bez szwanku graniczy z cudem. Ksiądz Peszkowski powiedział wówczas:

- Pan Bóg coś od ciebie chce. Jedź motocyklem i weź ze sobą kolegów.

- Odpowiedziałem: Ojcze, to może zrobimy zlot motocyklowy? Świetnie, zrób zlot

I tak w 2004 roku 25 kwietnia odbyła się pierwsza pielgrzymka „RADOSNE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO - ZLOT GWIAŹDZISTY „JASNA GÓRA 2004"

Przyjechało około 70 motocyklistów. Zwykle uczestnicy Rajdów Katyńskich, dla których zła pogoda nie jest straszna. A lało obficie i w piątek, i w sobotę i w niedzielę. Zebraliśmy się w niedzielę na Starym Rynku w Częstochowie. O godz. 11:00 ruszyła parada do Jasnej Góry. Wjechaliśmy na teren klasztoru. O 12:00 Msza Święta. Odczytałem akt zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich Motocyklistów. Złożyłem wotum dziękczynne -plakietę, którą można oglądać w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Po Mszy Świętej ciągle lało. Wszystkie sale zajęte. Nie było gdzie usiąść, porozmawiać. Postaliśmy chwilę w milczeniu i pojechaliśmy do swoich domów.

Już następnego dnia otrzymałem dziesiątki telefonów, maili - „... to spotkanie było niezwykłe, to musimy powtórzyć ..."

Uzgodniłem z Księdzem Zdzisławem Peszkowskim że podczas Jasnogórskich pielgrzymek, nie będzie handlu i promocji politycznej. Będzie zbiórka pieniędzy dla Polaków którzy pozostali na Kresach Rzeczypospolitej i nic więcej.

W kolejnych latach nas przybywało. Już w następnym roku było 300 motocykli, potem 3.000, 15.000, 23.000, 25.000, 27.000 i w 2011 było nas 35.000 motocykli i 50.000 osób na nich przyjechało. To są cyfry, które otrzymałem od komendantów miejskiej Policji w Częstochowie.

W roku 2008, po śmierci naszego Patrona, Księdza Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, inspiratora naszych jasnogórskich spotkań, zmieniliśmy nazwę zlotu na: „RADOSNE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO ZLOT GWIAŹDZISTY - JASNA GÓRA 2009 - IM. KS. ULANA ZDZISŁAWA JASTRZĘBCA PESZKOWSKIEGO"

 

XI Zlot Gwiaździsty Jasna Góra 2014